LIETUVOS VAIKŲ CHORŲ FESTIVALIS DAINŲ MOZAIKA
Festivalyje kviečiame dalyvauti vaikų ir mišrius moksleivių chorus iš visos Lietuvos.

2022 m. gegužės 21 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje turėjome didelę šventę – po dviejų metų pertraukos grįžo mūsų organizuojamas Lietuvos vaikų chorų festivalis „Dainų mozaika“! 700 vaikų iš 25 chorų ne tik džiaugėsi nuostabia akustika ir vieni kitų draugija, bet ir apmąstė Ukrainoje vykstantį karą, tam skirdami po vieną savo repertuaro kūrinį. Be to, chorai ir festivalio žiūrovai aukojo pinigus 2022 m. birželio mėnesį į Lietuvą iš Kijevo atvykstantiems berniukų chorui „Dzvinochok“ ir merginų chorui „Vognyk“. Surinkome 811,40 Eur, kurie bus skirti chorų išlaikymui Vilniuje.

Festivalio meno vadovė Valerija Skapienė, koordinatorės Greta Gustaitė ir Martyna Domarkaitė.

Festivalio rėmėjas „Elmenhorster“.

FESTIVALIO ISTORIJA

Vaikų choras „Ugnelė“ 2004 m. pradėjo organizuoti Lietuvos moksleivių chorų festivalį „Dainų mozaika“. Čia susitinka jaunučių, jaunių ir mišrūs chorai iš įvairių muzikos studijų, bendrojo lavinimo ir muzikos mokyklų tam, kad susirastų naujų draugų, išgirstų, kokią muziką dainuoja chorai kituose miestuose ir visiems garsiai pasakytų: „Dainuoju ir didžiuojuosi!“

2015 m. festivalio metu buvo pasiektas ilgiausio Lietuvos istorijoje chorų koncerto rekordas – keturiasdešimt aštuoni chorai nesustodami dainavo devynias su puse valandos. 2016 m. festivalio dalyviai prekybos centre „GO9“ surengė flashmob’ą, kurio metu atliko Gintauto Venislovo dainą „Vakar ir visados“ pagal Marcelijaus Martinaičio eilėraštį.

2017 m. festivalis kvietė kartu dainuoti vienoje gražiausių Vilniaus koncertų salių – Šv. Kotrynos bažnyčioje. Chorai buvo kviečiami parengti trijų dainų programą ir priimti judesio scenoje iššūkį – bent vieną kūrinį atlikti su choreografijos elementais. Nes dainuojant kartais norisi ir šokti! 🙂

2018 m., švęsdami Lietuvos šimtmetį, vieną dainą skyrėme Lietuvai – buvo labai įdomu klausyti, kaip kiekvieno choro atstovai scenoje pasakojo, kodėl pasirinko būtent tokią dainą ir ką jaučia ją dainuodami.

2019 m., laukdami į Lietuvą pirmą kartą atvykstančio tarptautinio vaikų chorų festivalio „Europa Cantat Junior“, vaikai dainavo užsienio kalbomis – nuo latvių iki japonų! 

2022 M. FESTIVALIO AKIMIRKOS

2019 M. FESTIVALIO AKIMIRKOS

2018 M. FESTIVALIO AKIMIRKOS

2017 M. FESTIVALIO AKIMIRKOS

2016 M. FESTIVALIO AKIMIRKOS

2015 M. FESTIVALIO AKIMIRKOS