2024 m. gegužės 4 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vėl skambėjo „Dainų mozaika”!
Šiemet šventėme net dvi sukaktis – festivalio dvidešimtmetį ir Dainų šventės šimtmetį. Abi šios sukaktys dalyviams padiktavo po namų darbą. Visų pirma, po vieną repertuaro kūrinį dalyviai skyrė Dainų šventės šimtmečiui. Kolektyvuose pasikalbėję apie tai, kas mums yra Dainų šventė, pabandėme atsakyti muzikiniu kūriniu. Vieniems chorams Dainų šventė yra patriotiškumo jausmas, kitiems – naujai užsimezgančios draugystės, tretiems – vasaros atostogos. O jums?
Be to, kiekvienas choras atvykdamas paruošė laišką, kuriame surašė mokinių mintis, kodėl jiems patinka dainuoti chore. Visus laiškus surinkome į laiko kapsulę, kurią atidarysime kito festivalio jubiliejaus proga!
Įėjimas į festivalio koncertus žiūrovams nemokamas. Daugiau informacijos choras.ugnele@gmail.com arba +37064387342 (Greta). Festivalio meno vadovė Valerija Skapienė.
Festivalį iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.
FESTIVALIO ISTORIJA
Vaikų choras „Ugnelė“ 2004 m. pradėjo organizuoti Lietuvos moksleivių chorų festivalį „Dainų mozaika“. Čia susitinka jaunučių, jaunių ir mišrūs chorai iš įvairių muzikos studijų, bendrojo lavinimo ir muzikos mokyklų tam, kad susirastų naujų draugų, išgirstų, kokią muziką dainuoja chorai kituose miestuose ir visiems garsiai pasakytų: „Dainuoju ir didžiuojuosi!“
2015 m. festivalio metu buvo pasiektas ilgiausio Lietuvos istorijoje chorų koncerto rekordas – keturiasdešimt aštuoni chorai nesustodami dainavo devynias su puse valandos. 2016 m. festivalio dalyviai prekybos centre „GO9“ surengė flashmob’ą, kurio metu atliko Gintauto Venislovo dainą „Vakar ir visados“ pagal Marcelijaus Martinaičio eilėraštį.
2017 m. festivalis kvietė kartu dainuoti vienoje gražiausių Vilniaus koncertų salių – Šv. Kotrynos bažnyčioje. Chorai buvo kviečiami parengti trijų dainų programą ir priimti judesio scenoje iššūkį – bent vieną kūrinį atlikti su choreografijos elementais. Nes dainuojant kartais norisi ir šokti! 🙂
2018 m., švęsdami Lietuvos šimtmetį, vieną dainą skyrėme Lietuvai – buvo labai įdomu klausyti, kaip kiekvieno choro atstovai scenoje pasakojo, kodėl pasirinko būtent tokią dainą ir ką jaučia ją dainuodami.
2019 m., laukdami į Lietuvą pirmą kartą atvykstančio tarptautinio vaikų chorų festivalio „Europa Cantat Junior”, vaikai dainavo užsienio kalbomis – nuo latvių iki japonų!