LIETUVOS VAIKŲ CHORŲ FESTIVALIS DAINŲ MOZAIKA
Festivalį organizuojame nuo 2004 m. kiekvieną pavasarį. Kviečiame dalyvauti vaikų ir mišrius moksleivių chorus iš visos Lietuvos!

2023 m. gegužės 14 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vėl skambės „Dainų mozaika”! Kviečiame dalyvauti Lietuvos muzikos studijų, bendrojo lavinimo, meno ir muzikos mokyklų, konservatorijų, kultūros centrų ir kitų įstaigų jaunučių, jaunių ir moksleivių mišrius chorus. Norime išgirsti ir tuos, kurie Lietuvą atstovauja tarptautiniuose konkursuose, ir tuos, kurie kol kas yra dainavę tik savo mokyklų bendruomenėms! Po vieną repertuaro kūrinį kviečiame skirti Vilniaus 700 gimtadieniui. Kolektyvuose pasikalbėkime apie tai, kas mums yra Vilnius, ir pabandykime atsakyti muzikiniu kūriniu. Vieniems chorams Vilnius gali būti draugystė, užsimezganti festivaliuose ir išvykose, kitiems – šeima ir mokykla, tretiems – turtinga Lietuvos istorija. O kas Vilnius yra jums?

Registracija vyksta iki balandžio 6 d.

Festivalio meno vadovė Valerija Skapienė, kuratorė Ieva Krivickaitė, koordinatorius Denis Vysokovych.

FESTIVALIO ISTORIJA

Vaikų choras „Ugnelė“ 2004 m. pradėjo organizuoti Lietuvos moksleivių chorų festivalį „Dainų mozaika“. Čia susitinka jaunučių, jaunių ir mišrūs chorai iš įvairių muzikos studijų, bendrojo lavinimo ir muzikos mokyklų tam, kad susirastų naujų draugų, išgirstų, kokią muziką dainuoja chorai kituose miestuose ir visiems garsiai pasakytų: „Dainuoju ir didžiuojuosi!“

2015 m. festivalio metu buvo pasiektas ilgiausio Lietuvos istorijoje chorų koncerto rekordas – keturiasdešimt aštuoni chorai nesustodami dainavo devynias su puse valandos. 2016 m. festivalio dalyviai prekybos centre „GO9“ surengė flashmob’ą, kurio metu atliko Gintauto Venislovo dainą „Vakar ir visados“ pagal Marcelijaus Martinaičio eilėraštį.

2017 m. festivalis kvietė kartu dainuoti vienoje gražiausių Vilniaus koncertų salių – Šv. Kotrynos bažnyčioje. Chorai buvo kviečiami parengti trijų dainų programą ir priimti judesio scenoje iššūkį – bent vieną kūrinį atlikti su choreografijos elementais. Nes dainuojant kartais norisi ir šokti! 🙂

2018 m., švęsdami Lietuvos šimtmetį, vieną dainą skyrėme Lietuvai – buvo labai įdomu klausyti, kaip kiekvieno choro atstovai scenoje pasakojo, kodėl pasirinko būtent tokią dainą ir ką jaučia ją dainuodami.

2019 m., laukdami į Lietuvą pirmą kartą atvykstančio tarptautinio vaikų chorų festivalio „Europa Cantat Junior”, vaikai dainavo užsienio kalbomis – nuo latvių iki japonų! 

2022 M. FESTIVALIO AKIMIRKOS

2019 M. FESTIVALIO AKIMIRKOS

2018 M. FESTIVALIO AKIMIRKOS

2017 M. FESTIVALIO AKIMIRKOS

2016 M. FESTIVALIO AKIMIRKOS

2015 M. FESTIVALIO AKIMIRKOS