JUNGTINIS LIETUVOS VAIKŲ CHORAS
Projektą pradėjome 2016 m. kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru, ir jį su meile tęsiame iki šiol. Jungtiniame Lietuvos vaikų chore dainuoja 11-16 m. vaikai iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų. Per šešerius metus dainavimo įgūdžius projekte tobulino daugiau nei 2000 vaikų!
2023 m. Dainų šventei ruošiasi joje įprastai nedalyvaujantys vaikai

Lietuvos dainų šventė 2024 m. minės šimtmetį. Per šimtą metų užaugo daugybė dainuojančių žmonių, kuriems dalyvavimas Dainų šventės Dainų dienoje yra vienas ryškiausių prisiminimų, įkvepiantis gyventi patriotiškai, bendruomeniškai, atsakingai. Ruošdamiesi šiai ypatingai sukakčiai, Lietuvos dainų šventės organizatoriai nori, kad tokį prisiminimą turėtų kuo daugiau vaikų, tad moksleivius pakvietė dalyvauti projekte, kuriame jie įgyja chorinio dainavimo įgūdžių ir išmoksta repertuarą, kurį kartu su tūkstančiais choristų atliks 2024 m. liepos 6 d. Vilniaus Vingio parko estradoje.

PROJEKTO TURINYS

Projektas vyksta didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje. Nuo 2023 m. sausio iki gegužės kiekviename mieste vyko intenyvios repeticijos. Repeticijas vedė Lietuvoje gerai žinomi vaikų chorinės muzikos profesionalai, kurie vaikus supažindina su taisyklingo dainavimo pagrindais, chorinės muzikos atlikimo principais ir padeda išmokti vaikų chorams skirtus kūrinius, skambėsiančius 2024 m. Lietuvos dainų šventėje. 2023 m. rudenį projektą planuojama tęsti.

KONTAKTAI

Lietuvos nacionalinio kultūros centro Regionų skyriaus vedėja Ieva Krivickaitė: i.krivickaite@lnkc.lt, +37062968060

Projekto meno vadovė Valerija Skapienė: choras.ugnele@gmail.com

Projekto organizatoriai Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Vilniaus muzikos mokykla „Ugnelė“, partneriai Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykla ir Klaipėdos Vydūno gimnazija.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

CHORO KONCEPCIJA

LOGO fbJungtinis Lietuvos vaikų choras – mūsų šalyje pirmą kartą taikomas muzikinio švietimo modelis, kai choro nariai surenkami iš skirtingų miestų, miestelių ir kaimų ir repetuoti susirenka vieną kartą per mėnesį. Tokį modelį berniukų chorui Estijoje jau keliolika metų taiko Estijos nacionalinio operos teatro berniukų choro meno vadovas ir dirigentas Hirvo Surva. Panašių projektų pasaulyje esama ir daugiau – Venesueloje 1975 m. tokiu principu įkurtas orkestras, kurio kūrėjų tikslas tuo metu buvo kovoti su skurdu ir nepritekliais atokesnėse šalies vietovėse; šis projektas taip pasiteisino, kad ėmė sparčiai plisti ir išaugo į ištisą nacionalinę mokyklą „El Sistema“, padalinių turinčią visoje šalyje. Daug metų dirbdami su vaikų chorais Lietuvoje mes matome, kaip toks projektas galėtų pasitarnauti ir čia – pagrindinė vaikų kultūrinio gyvenimo problema yra atskirtis tarp didžiųjų miestų ir rajonų, periferijose gyvenantiems vaikams stinga galimybių tobulėti ir plėsti akiratį taip pat efektyviai kaip tai gali daryti didžiuosiuose miestuose gyvenantys bendraamžiai. Jungtinį Lietuvos vaikų chorą subūrėme 2016 m. pavasarį, jame dainuojantys vaikai tobulina savo dainavimo techniką ir plečia muzikinį akiratį, o jų vadovai tuo tarpu gilina žinias profesinio tobulėjimo seminaruose, mezga pažintis ir semiasi neįkainojamos patirties.

Jungtiniame Lietuvos vaikų chore dainuoja 11-16 metų vaikai. Jie susitinka vieną dieną per mėnesį ir intensyviai repetuoja, tobulina vokalo techniką ir ruošia programas koncertams.

Vaikams repetuojant, vadovai tobulinasi specialiai projektui parengtoje seminarų programoje – ji atvira ir klausytojams, nedalyvaujantiems projekte. Išduodami kvalifikacijos pažymėjimai.

PADALINIAI LIETUVOJE

2017 m. spalio mėnesį projektą nutarėme išplėsti ir įkurti Jungtinio Lietuvos vaikų choro padalinius regionuose – bendradarbiaudami su projekte jau dalyvavusiomis chorų vadovėmis norime suteikti šansą dainuoti ir tiems vaikams, kuriems atvažiuoti iki Vilniaus nėra paprasta. 2019-2020 mokslo metais Jungtinis Lietuvos vaikų choras dirbo Šakiuose, Gargžduose, Visagine ir Vilniuje – iš viso chore dainavo apie 250 vaikų! Projekte kviečiami dalyvauti ir tie vaikai, kurie dar niekada nėra niekur dainavę, bei tie pedagogai, kurių įstaigose dar nėra chorų. Norime, kad Lietuvoje dainuoti galėtų kuo daugiau vaikų!

SPAUDA

LRT Klasikos laida Muzikinis pastišas / dalyvauja Valerija Skapienė, Ieva Krivickaitė,
Austėja Landsbergienė, Eglė Sirvydytė, Kristijonas Bartoševičius

LRT laida „Labas rytas” (nuo 14:25) / dalyvauja Valerija Skapienė, Ieva Krivickaitė,
Jungtinio choro choristės Junona, Giedrė, Greta, Miglė, Elžbieta, Samanta, Kornelija,
Miglė, Dasha, Lana

2021 M. AKIMIRKOS

 

 

2020 M. AKIMIRKOS

 

 

2019 M. AKIMIRKOS

 

 

2018 M. AKIMIRKOS

 

 

2017 M. AKIMIRKOS