JUNGTINIS LIETUVOS VAIKŲ CHORAS
Projektą pradėjome 2016 m. kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru, ir jį su meile tęsiame iki šiol. Jungtiniame Lietuvos vaikų chore dainuoja 11-16 m. vaikai iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų. Per aštuonerius metus dainavimo įgūdžius projekte tobulino daugiau nei 2500 vaikų!
Apie savo chorą svajojantys muzikos mokytojai kviečiami į Vadovavimo chorui programą

Įkvėpti praėjusiais metais šimtmetį minėjusios Lietuvos dainų šventės, vaikų chorai visoje Lietuvoje jau pradeda laukti 2026 m. vasarą įvyksiančio didžiojo moksleivių sąskrydžio – Moksleivių dainų šventės. Bet ne visose Lietuvos mokyklose ir ne visuose miesteliuose esama chorų, kuriuose vaikai galėtų ruoštis šiam įspūdingam įvykiui. Jungtinis Lietuvos vaikų choras kviečia muzikos mokytojus, svajojančius apie savo kolektyvus, įgyti vadovavimo chorui žinių ir tapti pokyčiu savo bendruomenėse.

PROJEKTO TURINYS

Vadovavimo chorui programa vyks 2025 m. vasario-gegužės mėnesiais Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame kultūros centre. Programoje – svarbiausi vaikų choro subūrimo, repertuaro sudarymo, dirigavimo, psichologiniai darbo su kolektyvu principai. Užsiėmimus ves dirigentė Valerija Skapienė, kultūros vadybininkė Ieva Krivickaitė, psichologė Laura Zabilienė, paskaitas programoje skaitys dirigentai Vytautas Miškinis, Remigijus Adomaitis, Arvydas Girdizijauskas, Rolandas Daugėla.

Programoje suplanuoti 5 savaitgaliai, kurių kiekvienas prasidės šeštadienį 10:00 ir pasibaigs sekmadienį 16:30. Programos dalyviams bus suteikta nemokama nakvynė Vilniuje ir pietūs visomis programos dienomis.

Programos tvarkaraštis:

Vasario 8-9 d. įžanga, choro kūrimas, repeticijų planavimas, kolektyvo tapatybės formavimas, būtiniausi dirigavimo technikos elementai, darbo su kolektyvu psichologiniai principai, balso formavimo metodikos.

Kovo 8-9 d. dainavimas unisonu, realių darbe iškylančių situacijų sprendimo būdai, būtiniausi dirigavimo technikos elementai, darbo su kolektyvu psichologiniai principai, bendravimas ir bendradarbiavimas su choristų tėvais, praktinis dirigavimo užsiėmimas.

Balandžio 5-6 d. įsidainavimo pratimai, daugiabalsumas, renginių organizavimas, darbo su kolektyvu psichologiniai principai, realių darbe iškylančių situacijų sprendimo būdai, praktinis dirigavimo užsiėmimas.

Gegužės 3-4 d. darbas su koncertmeisteriu, repertuaro planavimas, laiko valdymo metodikos, darbo su kolektyvu psichologiniai principai, realių darbe iškylančių situacijų sprendimo būdai, praktinis dirigavimo užsiėmimas.

Gegužės 24-25 d. vokalo technika, choro rūbai, natos, lankomumas, komunikacija, darbo su kolektyvu psichologiniai principai, realių darbe iškylančių situacijų sprendimo būdai, mokymų apibendrinimas.

DALYVAVIMO SĄLYGOS

Dalyvavimas projekte nemokamas, dalyviai patys rūpinasi savo transportu, nemokamai suteikiami pietūs ir nakvynė. Dalyviai įsipareigoja atvykti į visus penkis programos savaitgalius, o 2025-2026 mokslo metais planuoja dalyvavimą projekte tęsti su savo mokiniais ir ruoštis Moksleivių dainų šventei. Dalyviai iki sausio 27 d. imtinai pildo registracijos anketą: https://forms.gle/u1a3WjURC7xkNUVp9

KONTAKTAI

Projekto vadovė Ieva Krivickaitė: choras.ugnele@gmail.com, +37062968060
Projekto meno vadovė Valerija Skapienė: choras.ugnele@gmail.com

Projekto partneris Lietuvos nacionalinis kultūros centras.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

CHORO KONCEPCIJA

LOGO fbJungtinis Lietuvos vaikų choras – mūsų šalyje pirmą kartą taikomas muzikinio švietimo modelis, kai choro nariai surenkami iš skirtingų miestų, miestelių ir kaimų ir repetuoti susirenka vieną kartą per mėnesį. Tokį modelį berniukų chorui Estijoje jau keliolika metų taiko Estijos nacionalinio operos teatro berniukų choro meno vadovas ir dirigentas Hirvo Surva. Panašių projektų pasaulyje esama ir daugiau – Venesueloje 1975 m. tokiu principu įkurtas orkestras, kurio kūrėjų tikslas tuo metu buvo kovoti su skurdu ir nepritekliais atokesnėse šalies vietovėse; šis projektas taip pasiteisino, kad ėmė sparčiai plisti ir išaugo į ištisą nacionalinę mokyklą „El Sistema“, padalinių turinčią visoje šalyje. Daug metų dirbdami su vaikų chorais Lietuvoje mes matome, kaip toks projektas galėtų pasitarnauti ir čia – pagrindinė vaikų kultūrinio gyvenimo problema yra atskirtis tarp didžiųjų miestų ir rajonų, periferijose gyvenantiems vaikams stinga galimybių tobulėti ir plėsti akiratį taip pat efektyviai kaip tai gali daryti didžiuosiuose miestuose gyvenantys bendraamžiai. Jungtinį Lietuvos vaikų chorą subūrėme 2016 m. pavasarį, jame dainuojantys vaikai tobulina savo dainavimo techniką ir plečia muzikinį akiratį, o jų vadovai tuo tarpu gilina žinias profesinio tobulėjimo seminaruose, mezga pažintis ir semiasi neįkainojamos patirties.

Jungtiniame Lietuvos vaikų chore dainuoja 11-16 metų vaikai. Jie susitinka vieną dieną per mėnesį ir intensyviai repetuoja, tobulina vokalo techniką ir ruošia programas koncertams.

Vaikams repetuojant, vadovai tobulinasi specialiai projektui parengtoje seminarų programoje – ji atvira ir klausytojams, nedalyvaujantiems projekte. Išduodami kvalifikacijos pažymėjimai.

2024 M. AKIMIRKOS

 

 

2023 M. AKIMIRKOS

 

 

2021 M. AKIMIRKOS

 

 

2020 M. AKIMIRKOS

 

 

2019 M. AKIMIRKOS

 

 

2018 M. AKIMIRKOS

 

 

2017 M. AKIMIRKOS