JUNGTINIS LIETUVOS VAIKŲ CHORAS
Projektą pradėjome 2016 m. kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru, ir jį su meile tęsiame iki šiol. Jungtiniame Lietuvos vaikų chore dainuoja 11-16 m. vaikai iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų. Per šešerius metus dainavimo įgūdžius projekte tobulino daugiau nei 2000 vaikų!
2024 m. Dainų šventei ruošiasi joje įprastai nedalyvaujantys vaikai

Lietuvos dainų šventė šiemet mini šimtmetį. Per šimtą metų užaugo daugybė dainuojančių žmonių, kuriems dalyvavimas Dainų šventės Dainų dienoje yra vienas ryškiausių prisiminimų, įkvepiantis gyventi patriotiškai, bendruomeniškai, atsakingai. Ruošdamiesi šiai ypatingai sukakčiai, Lietuvos dainų šventės organizatoriai nori, kad tokį prisiminimą turėtų kuo daugiau vaikų, ir kviečia dalyvauti projekte, kuriame mokiniai įgis chorinio dainavimo įgūdžių ir išmoks repertuarą, kurį kartu su tūkstančiais choristų atliks 2024 m. liepos 6 d. Vilniaus Vingio parko estradoje.

Pirmasis projekto etapas įvyko 2023 m. Jo metu 450 vaikų iš visos Lietuvos paruošė Dainų dienos vaikų chorų programą ir ją atliko koncerte Vilniuje. Antrajame etape prie projekto kviečiami prisijungti choruose nedainuojantys, bet Dainų šventei pasiryžę pasiruošti vaikai.

PROJEKTO TURINYS

Projektas vyks didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje. Nuo 2024 m. vasario iki gegužės kiekviename mieste įvyks po 5 intensyvių repeticijų dienas. Repeticijas ves Lietuvoje gerai žinomi vaikų chorinės muzikos profesionalai: Valerija Skapienė, Remigijus Adomaitis, Arvydas Girdzijauskas, Rolandas Daugėla. Jie vaikus supažindins su taisyklingo dainavimo pagrindais, chorinės muzikos atlikimo principais ir padės išmokti 6 vaikų chorams skirtus kūrinius, skambėsiančius 2024 m. Lietuvos dainų šventėje. Mokslo metų pabaigoje visi projekto dalyviai pasirodys bendrame jungtiniame koncerte, o liepą bus kviečiami dalyvauti Lietuvos dainų šventės Dainų dienoje.

DALYVAVIMO SĄLYGOS

Dalyvavimas projekte yra nemokamas, dalyviai patys rūpinasi savo transportu ir maitinimu. Į kiekvieną repeticijų dieną dalyviai atvyks ryte, išvyks tos pačios dienos vakare. Dalyvauti kviečiami 10-17 m. vaikai, kurie atitinka VISUS kriterijus:
– domisi muzika ir dainavimu (patirtis nebūtina);
– atstovauja kolektyvą (chorą, vokalinį ansamblį ar pan.), kuris nėra užsiregistravęs 2024 m. Dainų šventėje ARBA atstovauja įstaigą (mokyklą, užimtumo centrą ar pan.), kurioje nėra jokio kolektyvo;
– įsipareigoja dalyvauti visose 5 repeticijų dienose ir baigiamajame koncerte;
– nori 2024 m. liepą dalyvauti Lietuvos dainų šventėje;
– jei tai berniukai – nėra mutavę (t.y. jų balsai nėra pasikeitę į vyriškus).

Kiekvieną kolektyvą ar įstaigą atstovaujančių vaikų skaičius neribojamas.

Vaikus privalo lydėti bent 1 suaugęs asmuo, kuris atitinka vieną iš šių kriterijų:
– yra choro, vokalinio ansamblio ar pan. kolektyvo (neužsiregistravusio 2024 m. Dainų šventėje) vadovas;
– arba yra muzikos pedagogas;
– arba turi muzikinį išsilavinimą.

DATOS

Registracija Šiauliuose ir Klaipėdoje pratęsta iki 2024 m. vasario 10 d.
Registracija Vilniuje ir Kaune vyko iki 2024 m. vasario 1 d.
Lietuvos dainų šventė Vilniuje 2024 m. liepos 4-6 d.

Repeticijos Vilniuje:
Vasario 3, kovo 9, balandžio 13 d. 11:00-17:00 Lietuvos nacionaliniame kultūros centre (B. Radvilaitės g. 8, 01124 Vilnius), gegužės 11, gegužės 25 d. 11:00-17:00 Karalienės Mortos mokykloje (Lukšinės g. 29, 11332 Vilnius). Vadovė Valerija Skapienė.

Repeticijos Kaune:
Vasario 11, vasario 25, kovo 24, balandžio 21, gegužės 12 d. 9:30-16:00 Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje (Kęstučio g. 85, 44299 Kaunas). Vadovas Rolandas Daugėla.

Repeticijos Šiauliuose:
Kovo 2, kovo 23, balandžio 13, balandžio 27, gegužės 25 d. 10:00-16:00 Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykloje (Vytauto g. 113, 77161 Šiauliai). Vadovas Remigijus Adomaitis.

Repeticijos Klaipėdoje:
Vasario 25, kovo 24, balandžio 20, gegužės 18 d., birželio 8 d. 10:00-16:00 Klaipėdos Vydūno gimnazijoje (Sulupės g. 26, 93219 Klaipėda). Vadovas Arvydas Girdzijauskas.

KONTAKTAI
Lietuvos nacionalinio kultūros centro Regionų skyriaus vedėja Ieva Krivickaitė: ieva.krivickaite@lnkc.lt, +37062968060
Projekto meno vadovė Valerija Skapienė: choras.ugnele@gmail.com

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

CHORO KONCEPCIJA

LOGO fbJungtinis Lietuvos vaikų choras – mūsų šalyje pirmą kartą taikomas muzikinio švietimo modelis, kai choro nariai surenkami iš skirtingų miestų, miestelių ir kaimų ir repetuoti susirenka vieną kartą per mėnesį. Tokį modelį berniukų chorui Estijoje jau keliolika metų taiko Estijos nacionalinio operos teatro berniukų choro meno vadovas ir dirigentas Hirvo Surva. Panašių projektų pasaulyje esama ir daugiau – Venesueloje 1975 m. tokiu principu įkurtas orkestras, kurio kūrėjų tikslas tuo metu buvo kovoti su skurdu ir nepritekliais atokesnėse šalies vietovėse; šis projektas taip pasiteisino, kad ėmė sparčiai plisti ir išaugo į ištisą nacionalinę mokyklą „El Sistema“, padalinių turinčią visoje šalyje. Daug metų dirbdami su vaikų chorais Lietuvoje mes matome, kaip toks projektas galėtų pasitarnauti ir čia – pagrindinė vaikų kultūrinio gyvenimo problema yra atskirtis tarp didžiųjų miestų ir rajonų, periferijose gyvenantiems vaikams stinga galimybių tobulėti ir plėsti akiratį taip pat efektyviai kaip tai gali daryti didžiuosiuose miestuose gyvenantys bendraamžiai. Jungtinį Lietuvos vaikų chorą subūrėme 2016 m. pavasarį, jame dainuojantys vaikai tobulina savo dainavimo techniką ir plečia muzikinį akiratį, o jų vadovai tuo tarpu gilina žinias profesinio tobulėjimo seminaruose, mezga pažintis ir semiasi neįkainojamos patirties.

Jungtiniame Lietuvos vaikų chore dainuoja 11-16 metų vaikai. Jie susitinka vieną dieną per mėnesį ir intensyviai repetuoja, tobulina vokalo techniką ir ruošia programas koncertams.

Vaikams repetuojant, vadovai tobulinasi specialiai projektui parengtoje seminarų programoje – ji atvira ir klausytojams, nedalyvaujantiems projekte. Išduodami kvalifikacijos pažymėjimai.

PADALINIAI LIETUVOJE

2017 m. spalio mėnesį projektą nutarėme išplėsti ir įkurti Jungtinio Lietuvos vaikų choro padalinius regionuose – bendradarbiaudami su projekte jau dalyvavusiomis chorų vadovėmis norime suteikti šansą dainuoti ir tiems vaikams, kuriems atvažiuoti iki Vilniaus nėra paprasta. 2019-2020 mokslo metais Jungtinis Lietuvos vaikų choras dirbo Šakiuose, Gargžduose, Visagine ir Vilniuje – iš viso chore dainavo apie 250 vaikų! Projekte kviečiami dalyvauti ir tie vaikai, kurie dar niekada nėra niekur dainavę, bei tie pedagogai, kurių įstaigose dar nėra chorų. Norime, kad Lietuvoje dainuoti galėtų kuo daugiau vaikų!

SPAUDA

LRT Klasikos laida Muzikinis pastišas / dalyvauja Valerija Skapienė, Ieva Krivickaitė,
Austėja Landsbergienė, Eglė Sirvydytė, Kristijonas Bartoševičius

LRT laida „Labas rytas” (nuo 14:25) / dalyvauja Valerija Skapienė, Ieva Krivickaitė,
Jungtinio choro choristės Junona, Giedrė, Greta, Miglė, Elžbieta, Samanta, Kornelija,
Miglė, Dasha, Lana

2021 M. AKIMIRKOS

 

 

2020 M. AKIMIRKOS

 

 

2019 M. AKIMIRKOS

 

 

2018 M. AKIMIRKOS

 

 

2017 M. AKIMIRKOS