Virtualus ugdymas
Negalėdami susitikti karantino metu dirbome nuotoliniu būdu - štai, kaip viskas vyko!

Kaip organizavome darbą?

Muzika yra šiek tiek panaši į sportą – nepalaikomi muzikiniai įgūdžiai silpsta. Todėl, karantino metu negalėdami susitikti, pamokų tikrai nestabdėme – kėlėme jas į virtualią erdvę. Visi mūsų chorai  karantino metu dirbo pagal specialiai sudarytą tvarkaraštį, ir virtualų darbą esame pasiruošę pasitelkti bet kada, kai aplinkybės to pareikalauja. Virtualioms pamokoms naudojame dvi platfomas: Zoom ir Google Classroom; virtualiai vyksta ne tik grupinės, bet ir individualios instrumentų ir dainavimo pamokos. 2020 m. pavasarį karantino metu surengėme du virtualius koncertus, kuriuose iš namų dalyvavo visi mokyklos mokiniai – nuo parengiamojo iki pagrindinio choro, vieną koncertą birželį filmavome mokykloje ir žiūrovams transliavome internetu. Vyriausi vaikai dalyvavo Lietuvos ir pasaulio virtualių chorų projektuose.

Ankstyvasis muzikinis ugdymas

Ankstyvojo muzikinio ugdymo programoje virtualių užsiėmimų turinys beveik nesiskyrė nuo įprastų – dainavome, klausome muzikos, grojome paprastais ritminiais instrumentais, mokėmės judėti pagal muziką. Kaip ir įprastai, užsiėmimuose su vaikais aktyviai dalyvavo vienas iš tėvų, o mūsų tikslai išliko lavinti mažylių ilgalaikės atminties, kalbos ir koordinacijos vystymąsi, užmegzti gilesnį ryšį tarp mažylių ir su jais muzikuojančių tėvų.

99557638_252017202707272_3738439581406593024_n

Parengiamasis choras

Parengiamajame chore įtvirtiname jau anksčiau, gyvose pamokose pramoktus kūrinius, mokomės naujų ir muzikavimą siekiame padaryti integralia vaikų kasdienybės namuose dalimi. Deriname du metodus: gyvus prisijungimus per Zoom ir iš anksto įrašytą medžiagą (daineles ir instrumentų dirbtuvėles), kurią vaikai gali išklausyti jiems patogiu metu.

Jaunučių choras

Jaunučių choro mokiniai virtualiose pamokose gilina techninius dainavimo įgūdžius, muzikos teorijos žinias, klausymo įgūdžius. Mokytojos gali sau leisti labiau susikoncentruoti į dalykus, kuriems įprastų repeticijų metu laiko kartais norisi daugiau: fizinius pratimus, muzikos klausymą ir analizę, kiekvieno vaiko asmeninį santykį su savo balsu. Vaikai reflektuoja, kad dainuodami vieni namuose geriau girdi savo klaidas, neturėdami už ko pasislėpti dainuoja garsiau ir drąsiau.

IMG_20200316_141323

Pagrindinis choras

Pagrindinio choro dainininkai virtualiai mokosi naujų kūrinių partijas, gerina skaitymo iš lapo įgūdžius, pagal planą tęsia muzikos rašto mokymąsi, aktyviai daro kūrybinius namų darbus (kuria muziką, įrašinėja video, dalyvauoja virtualių chorų projektuose), mokosi solinio dainavimo.