Kaip organizavome darbą?
Muzika yra šiek tiek panaši į sportą – nepalaikomi muzikiniai įgūdžiai silpsta. Todėl, karantino metu negalėdami susitikti, pamokų tikrai nestabdėme – kėlėme jas į virtualią erdvę. Visi mūsų chorai karantino metu dirbo pagal specialiai sudarytą tvarkaraštį, ir virtualų darbą esame pasiruošę pasitelkti bet kada, kai aplinkybės to pareikalauja. Virtualioms pamokoms naudojame dvi platfomas: Zoom ir Google Classroom; virtualiai vyksta ne tik grupinės, bet ir individualios instrumentų ir dainavimo pamokos. 2020 m. pavasarį karantino metu surengėme du virtualius koncertus, kuriuose iš namų dalyvavo visi mokyklos mokiniai – nuo parengiamojo iki pagrindinio choro, vieną koncertą birželį filmavome mokykloje ir žiūrovams transliavome internetu. Vyriausi vaikai dalyvavo Lietuvos ir pasaulio virtualių chorų projektuose.
Ankstyvasis muzikinis ugdymas
Ankstyvojo muzikinio ugdymo programoje virtualių užsiėmimų turinys beveik nesiskiria nuo įprastų – dainuojame, klausome muzikos, grojame paprastais ritminiais instrumentais, mokomės judėti pagal muziką. Kaip ir įprastai, užsiėmimuose su vaikais aktyviai dalyvauja vienas iš tėvų, o mūsų tikslai – lavinti mažylių ilgalaikės atminties, kalbos ir koordinacijos vystymąsi, užmegzti gilesnį ryšį tarp mažylių ir su jais muzikuojančių tėvų.

Parengiamasis choras
Parengiamajame chore įtvirtiname jau anksčiau, gyvose pamokose pramoktus kūrinius, mokomės naujų ir muzikavimą siekiame padaryti integralia vaikų kasdienybės namuose dalimi. Deriname du metodus: gyvus prisijungimus per Zoom ir iš anksto įrašytą medžiagą (daineles ir instrumentų dirbtuvėles), kurią vaikai gali išklausyti jiems patogiu metu.
Jaunučių choras
Jaunučių choro mokiniai virtualiose pamokose gilina techninius dainavimo įgūdžius, muzikos teorijos žinias, klausymo įgūdžius. Mokytojos gali sau leisti labiau susikoncentruoti į dalykus, kuriems įprastų repeticijų metu laiko kartais norisi daugiau: fizinius pratimus, muzikos klausymą ir analizę, kiekvieno vaiko asmeninį santykį su savo balsu. Vaikai reflektuoja, kad dainuodami vieni namuose geriau girdi savo klaidas, neturėdami už ko pasislėpti dainuoja garsiau ir drąsiau.

Pagrindinis choras
Pagrindinio choro dainininkai virtualiai mokosi naujų kūrinių partijas, gerina skaitymo iš lapo įgūdžius, pagal planą tęsia muzikos rašto mokymąsi, aktyviai daro kūrybinius namų darbus (kuria muziką, įrašinėja video, dalyvauoja virtualių chorų projektuose), mokosi solinio dainavimo.